2018 Fiyat Listesi

fiyat-listesi

FİYAT LİSTESİNİ PDF OLARAK AÇABİLİRSİNİZ


 

 

-----------------------------STANDART OLUKLU POLİKARBONAT LEVHALAR POLİCAM------------------------------EbatBirim Fiyat +(KDV)
4 MM Şeffaf Oluklu Polikarbonat Levha4mm-2duvar 210×600 cm
150 TL/PLK
6 MM Şeffaf Oluklu Polikarbonat Levha6mm-2duvar 210×600 cm 220 TL/PLK
8 MM Şeffaf Oluklu Polikarbonat Levha8mm-2duvar 210×600 cm 290 TL/PLK
10 MM Şeffaf Oluklu Polikarbonat Levha10mm-2duvar 210×600 cm 315 TL/PLK
16 MM Şeffaf Oluklu Polikarbonat Levha16mm-3duvar 210×600 cm 570 TL/PLK
 
_____________________4 DUVARLI POLİKARBONAT LEVHALAR POLİCAM____________________EbatBirim Fiyat +(KDV)
8 MM Şeffaf Oluklu Polikarbonat Levha12mm-4duvar 210×600 cm 370 TL/PLK
10 MM Şeffaf Oluklu Polikarbonat Levha 210×600 cm 395 TL/PLK 
 
______________________________________KİLİTLİ SİSTEM___________________________________EbatBirim Fiyat +(KDV)
10 MM Şeffaf 60 cm X 12 mt cm 7,80 € / mt
10 MM Reflekte 60 cm X 12 mt 8,00 € / mt
12 MM Şeffaf 60 cm X 12 mt8,40 € / mt
16 MM Şeffaf 60 cm X 12 mt 10,95€ / mt
 

 

 

 

-----------------------------------------------POLİKARBON TAMAMLAYICI EKİPMANLAR----------------------------------EbatBirim Fiyat +(KDV)
Alüminyum Üst Kapak Profilisds 6 metre 25 TL/BOY
Alüminyum Alt Kapak Profilitrapez 6 metre 25 TL/BOY
Leksan Fitildft1
6 metre 0,65 TL/MT
Trapez Vidatrapez-vida 5,5 x 38mm 15 TL/100 Adet
Trapez Vidatrapez-vida 5,5 x 38mm 15 TL/100 Adet
U ProfilU-profil

-- ----

SOLİD POLİKARBON LEVHALAREbatBirim fiyat
3 MM Şeffaf Solid Levha 205x305 cm 440 TL/PLK
4 MM Şeffaf Solid Levha 205x305 cm 595 TL/PLK
5 MM Şeffaf Solid Levha 205x305 cm 750 TL/PLK
6 MM  Solid Polikarbonat Levha 205x305 cm 905 TL/PLK
8 MM  Solid Polikarbonat Levha 205x305 cm 1210 TL/PLK
10 MM  Solid Polikarbonat Levha 205x305 cm 1520 TL/PLK
12 MM  Solid Polikarbonat Levha 205x305 cm 1825 TL/PLK
15 MM Solid Polikarbonat Levha 205x305 cm 2290 TL/PLK

* Fiyatlarımıza KDV dahil değildir
* Ödemelerinizi nakit, kredi kartı  ve  havale olarak yapabilirsiniz.
* Renk seçenekleri: beyaz, şeffaf, bronz, mavi, gri ve yeşil
* Ebat: En: 2100 mm / Boy: 6000 mm – 12000 mm

BANKA BİLGİLERİMİZ

Polikarbonat fiyatları özellikle inşaat ve yapı sektörü çerçevesinde belirlenmektedir. Camın kullanıldığı neredeyse her alanda kullanılabilen polikarbonat, mühendislik harikası özellikleriyle son yılların gözde yapı malzemesidir.

Polikarbonatın en yaygın kullanım alanı inşaat ve yapı sektörüdür. Bu nedenle fiyat bazında bakıldığında, polikarbonat en fazla bu sektörlerden etkilenir. Polikarbonatın fiyatları belirlenirken, belli başlı bazı kriterler göz önünde bulundurulur. Plakalar halinde üretilen polikarbonat levhaların; kalınlığı, yapısı ve malzeme kalitesini etkileyen özgül ağırlığına göre polikarbonat fiyatları değişkenlik göstermektedir. Polikarbonat kullanmanız gereken bir projeye başlayacağınız zaman, kullanacağınız ürünün size ne kadara mal olacağını tam olarak kestirebilmeniz için, öncelikle plakaların çeşitleri, bu çeşitlerin hangi alanlarda kullanıma uygun oldukları ve fiyatları etkileyen değişkenler hakkında bilgi sahibi olmanız en doğru davranış olacaktır. Yazımızın devamında tüm bu konular hakkında ihtiyacınız olan bilgiyi bulabileceksiniz.

Cam kullanılabilen neredeyse her alanda kullanılabilen ve camdan daha fazla işlevsellik sağlayan polikabonatın tercih edilmesinde, polikarbonat fiyatları ile cam fiyatları kıyaslandığında görülen önemli farkın yanı sıra aşağıda sıraladığımız nedenler de "Neden Polikarbonat?" sorusuna karşılık aklınızda kesin bir cevap oluşmasını sağlayacaktır.
Cam ile kıyaslanmasının nedeni; yüksek ışık geçirgenliğine sahip olmasından dolayı, cam kullanılan neredeyse her yerde, camın yerini alabilmesinden kaynaklanır.

 

Polikarbonat Fiyatları Cama Kıyasla Ne Kadar Uygundur?

 

Polikarbonat levha, cam ile kıyaslandığında yarı yarıya denilebilecek kadar bir fiyat farkı vardır. Cam; üretiminin zor olması, çok meşakkatli ve uzun bir üretim süreci gerektirmesi ve hammadde kaynaklarının kısıtlanmış alanlardan temin edilebilmesi nedeni ile oldukça maliyetli bir seçenektir. Oysa polikarbonat; üretimi kolay ve kısa süren işlemlerden geçirilerek kullanıma hazır hale getirilebilen bir madde olması ve hammadde sıkıntısının olmaması nedeni ile fiyat olarak çok daha uygun seçenekler sunar.

Bunun yanında; bu levhaların cama tercih edilmesindeki nedenler şöyle sıralanabilir:

 

 • Mükemmel çözülmüş sistemi sayesinde, optimum ses ve ısı yalıtımı sağlar.
 • Işık geçirgenliğinin yüksek olması nedeni ile cam kullanılması gereken yerlerde kullanılabilir.
 • Cam ile kıyaslandığında oldukça esnektir, kolay işlenebilmesi ve soğuk bükülebilme özelliği sayesinde montaj sırasında isteğiniz şekil verilebilir.
 • Yapısındaki ekstra güçlü bağlar sayesinde, cama kıyasla 300 kat daha sağlamdır ve darbelere karşı dayanıklıdır.
 • Cama kıyasla 1/6 oranında hafiftir.
 • -40 C ile +120 C arası sıcaklıklarda kullanılabilir.
 • Üzerinde su tutmadığı ve doluya karşı da dirençli olduğu çin tüm dış ortam projelerine uygundur.
 • Tüm bu özelliklerinin yanında, oldukça estetik bir görünüm sağlayarak, harika dekorasyonlar yapmanıza olanak sağlar.
 • Daha önce de belirttiğimiz gibi cam fiyatları ile kıyaslandığında, uygun fiyatları sayesinde, projelerinizi az maliyetle gerçekleştirebilirsiniz.
 • B2 / Class 1Y / UL 94 HB sınıfı yüksek ısı dayanımına sahiptir ve alev yaymaz.
 • Kimyasal maddelere karşı dayanımı yüksektir.
 • Çift taraflı UV korumasına sahiptir.

 

Yapı sektöründe kullanılan ve plakalar halinde sizlere sunulan polikarbonat levhaların fiyatlandırılmasında kullanılan kriterler hakkında bilgi sahibi olmanız, size sunulan teklifleri kıyaslayabilmenize olanak sağlar. Levha fiyatları şu değişkenlerden etkilenmektedir; levhanın türü, levhanın kalınlığı ve levhanın özgül ağırlığı

Polikarbonat levhalar iki şekilde sunulurlar. Birinci grup, oluklu levhalar ve ikinci grup ise, solid levhalardır ve bu levhalar sahip oldukları bazı özelliklere bağlı olarak farklı ücretlendirmelere tabi tutulurlar ancak ihtiyacınıza uygun olarak, her iki tür için en iyi seçenekleri firmamız bünyesinde bulabilirsiniz.

Öncelikle; policarbondeposu.com güvencesi ve kalitesi ile sizlere sunulan tüm polikarbonat levha çeşitleri, kalite ve standartlara uygunluk bakımından optimum özelliklere sahiptir. Bununla birlikte; solid ve oluklu polikarbonat fiyatları arasında bir miktar fark mevcuttur. Bu fiyat farklılığı; gerçekleştireceğiniz projenin ihtiyaç duyduğu kriterlere bağlı olarak, uygun özelliklerde levhaların seçilmesi zorunluluğundan kaynaklanır. Solid tür levhalar, oluklu levhalara nazaran daha pahalıdır. Bunun nedenlerini; solid polikarbonat levhaların darbelere karşı daha dayanıklı olması, ışık geçirgenliğinin daha yüksek olması, ısı ve ses yalıtımı bakımından daha iyi sonuçlar vermesi ve görsellik açısından daha elegant bir görüntü sunması olarak sıralayabiliriz.

Levha Bazında Polikarbonat Fiyatları Levhanın Kalınlığından ve Özgül Ağırlığından Nasıl Etkilenir?

 

Oluklu tür levhalarda; levhanın kalınlığının yanı sıra levhanın kaç duvarlı olduğu da, fiyatları etkileyen bir durumdur. İki duvarlı, üç duvarlı, beş ve daha fazla duvarlı levhalarda; plakanın iki yüzeyi arasındaki duvar sayısı arttıkça, levha fiyatları da yükselmektedir. Daha kalın levhalar, daha yüksek fiyata sahipken daha ince plakalar ise daha düşük fiyata sahiptir.
Solid tür levhalar tıpkı cam gibi içi dolu olarak üretilirler, solid levha fiyatları, plakanın kalınlığına bağlı olarak değişir.

Not: Fiyat kıyaslamaları; aynı boyutlara sahip plakalar baz alınarak yapılmıştır. Bununla birlikte; plaka boyutu büyüdükçe, aynı özelliklere sahip plakalarda dahi, kullanılan hammaddedeki artışa bağlı olarak, levha fiyatları da artış gösterecektir.

Fiyatların özgül ağırlıktan nasıl etkilendiği sorusunun cevabını ise küçük bir örnekle verebiliriz. Aynı boyutlara ve aynı kalınlığa sahip iki solid levhayı ele alalım. Birinin özgül ağırlığı daha yüksek, diğerinin ise daha düşük olsun. Tabii ki özgül ağırlığı daha yüksek olan levhanın fiyatı daha yüksek olacaktır.

Özgül ağırlık; bir maddenin birim karesinde bulunan madde miktarını ifade eder. Buna göre özgül ağırlığı yüksek olan plakanın aynı alanında diğerine oranla daha fazla hammadde kullanıldığı anlamına gelir ve üretim maliyeti özgül ağırlığı düşük olan levhaya oranla daha fazladır. Daha yüksek üretim maliyeti de doğal olarak levha fiyatları ile bağlantılıdır ve daha yüksek satış fiyatı demektir.

Aynı zamanda yüksek özgül ağırlık; dayanıklılığın artması, yalıtım yeteneğinin artması da demektir.

Hangi Projelerde Hangi Tür Polikarbonat Fiyatları Araştırılmalıdır?

 

Dayanıklılığın ve estetiğin en üst düzeyde olmasını gerektiren; güvenlik ürünleri üretimi (kasklar, kırılmaz camlar, kurşun geçirmez camlar vb.), yalıtımın önemli olduğu spor salonları, çocuk oyun alanları, yüzme havuzu üst aydınlatma, görselliğin ön planda olduğu billboard'lar, otobüs durakları, alış veriş merkezlerinin aydınlık çatıları gibi projeleriniz için tercih etmeniz gereken levha türü, solid polikarbonat levhadır ve fiyat araştırması yapılırken, bu tür levha fiyatları hakkında bilgi alınmalıdır.

Bununla birlikte; daha çok bireysel çalışmalarda, yürüyüş ya da koşu yolu üst kapatmalarında, teras aydınlık çatılarında, seralalarda; büyük çaplı darbeye maruziyet bulunmayacak projelerde ve görselliğin ilk planda olmadığı durumlarda, tercih etmeniz gereken levha çeşidi, oluklu polikarbonat levha olmalıdır ve polikarbonat fiyatları bu yönde alınmalıdır.

Firmamız Bünyesinde Polikarbonat Fiyatları Hususunda Bilgi Alabileceğiniz Tüm Kullanım Alanları

 

Firmamız bünyesinde hizmet verdiğimiz tüm polikarbonat kullanım alanları şöyledir;

 • Çatı ışıklıkları, skylite çatı sistemleri, otopark çatıları, açılır tente sistemleri, veranda ve teras çatıları, kış bahçesi çatıları, yürüyüş yolları üst kapatma sistemleri, ev ve işyerlerinde giriş saçakları, sundurmaları, seralar, otobüs durakları; spor salonu, restoran ve cafelerin sigara içme bölümleri gibi tüm çatı alanları ve kapatma sistemleri.
 • Fabrika pencereleri, ışıklıkları ve aydınlığı.
 • Cephe uygulamaları, aydınlıkları.
 • Sabit veya açılır havuz örtü sistemleri.
 • Binalar arası geçitler, üst geçitler.
 • Reklam panoları, koruyucu kaplama zeminler.

Genellikle 210 × 600 cm'lik sabit ebatlarda üretilen levhalar ihtiyaca göre daha büyük ölçülerde de üretilebilir. İstenilen ölçülerdeki artış miktarına bağlı olarak, polikarbonat fiyatları da aynı oranda artış gösterecektir.

Renk opsiyonları için genellikle ek bir ücret talep edilmemesine rağmen, bazen istenilen renklerdeki üretim zorluklarından kaynaklanan renk farkı ücreti hesaplara yansıyabilir.
Bunun yanında; polikarbondeposu.com bünyesinde bulabileceğiniz, son teknoloji cihazlarla üretilen montaj ve bağlantı elemanlarının da dahil edilmesinin istendiği durumlarda, özellikle oluklu polikarbonat levhaların montajında kullanılan elemanların kalitesinin oldukça önemli olduğunu da belirterek, ilgili montaj ve bağlantı elemanı ücretlerinin de ihtiyacınız doğrultusunda eklenmesi sağlanmalıdır. Montaj konusunda da, firmamızın üstün özelliklere sahip alüminyum bağlantı ve montaj elemanlarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Polikarbondeposu.com Polikarbonat Fiyatları

 

Policarbondeposu.com olarak sizlere en iyi hizmeti vermek için, her türlü ihtiyacınıza uygun olacak çözümler üretmekteyiz. Polikarbonat fiyatları konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için, internet sitemizde bulunan iletişim formunu kullanabilir veya iletişim bilgilerinde bulunan telefon numaralarını kullanarak bizlerle direkt olarak bağlantı kurabilirsiniz.

Comments are closed